Mandarin Oriental
Nebovidská 459/1
Praha 1 - Malá Strana

Ověřeno: Zaměstnanci Lime&Tonic pečlivě vybrali a prověřili tuto nabídku a potvrzují, že odpovídá našim požadavkům na kvalitu.
 Detaily 
GPS: 50.0847, 14.4056  |  Get Directions

CO MOŽNÁ NEVÍTE

Jiří Štift Šéfkuchař restaurace Essensia

České i asijské menu restaurace Essensia je dílem šéfkuchaře Jiřího Štifta, který se už dlouho pohybuje na vrcholu pražské šéfkuchařské scény.

Štift začal svoji kariéru v kuchyni pětihvězdičkového hotelu InterContinental a poté své kuchařské umění 6 měsíců zdokonaloval na nejznámější zámořské lodi Queen Elizabeth 2.

Po jeho návratu do Prahy v roce 1999 pracoval Štift v dalším vyhlášeném hotelu s pěti hvězdičkami , Radisson SAS Alcron, kde byl jmenován šéfkuchařem v roce 2002. Během jeho šestiletého vedení získal pro kuchyni hotelu Alcron mezinárodní reputaci, a stal se prvním pražským vítězem ceny International Star Diamond americké akademie pohostinsví (American Academy of Hospitality Sciences).

Od roku 2009 vede pan Štift pohostinství hotelu Mandarin Oriental.

VÍCE O TÉTO NABÍDCE

Váš oběd nebo večeře v hotelu Mandarin Oriental bude jako splněný sen a nezáleží na tom, jaké ze dvou nabízených originálních menu si zvolíte.

Propojení tradičního s moderním, přesně takové je české menu. Jako předkrm si vychutnáte domácí uzenou rybu Siven s brambory, červenou řepou a křenem. Po krémové kulajdě s vejcem, koprovými brambory a lesními houbami bude následovat šípkový sorbet se slivovicí. Jako hlavní jídlo si můžete vybrat candáta s perličkovou cibulí glazovanou v červeném víně, dýňovým pyré a kapustou nebo kančí ragú se šípkovou omáčkou, brokolicí a hrnkovým knedlíkem. Dezert v podobě žemlovky s telecím morkem pro vás bude opravdovým zážitkem.

Asijské dobrodružství začne japonským vegetariánským maki sushi s omeletou a zeleninovou tempurou. Povzbudivá kuřecí polévka s wontony okořeněná citrónovou trávou vás okamžitě přenese do daleké Číny. Jako hlavní chod si můžete vybrat buď indickou kuřecí tikka masalu s voňavou rýží basmati, raitou a čočkovým chlebem pappadam, nebo nudle phad thai s tygřími krevetami a sojovými klíčky. Vaše cesta po nejlepších kuchyních Asie vyvrcholí crème brulée ochuceným kombinací chutí šťavnatého sladkého manga a pálivého zázvoru.

Více info

Každou koupí podporujeme...

NESsT
NESsT Podpora neziskových organizací a sebe-udržitelných společností.

zobrazit méně
Číst Hodnocení členů

Všechna hodnocení jsou zaslána členy Lime&Tonic, kteří zážitek osobně vyzkoušeli.