Maso bylo šťavnaté, grilování zábavné
a restaurace je naprosto unikátní!

Vzrušující grilování

Japonské BBQ je jedním z nejvíc vzrušujících způsobů stolování. Asijská specialita, která kombinuje interaktivní vaření přímo před vámi a šťavnaté maso, v Praze dosud chyběla. V restauraci Yaku si naši členové nyní mohou rozpálit menu o devíti chodech. Menu

Členské výhody
  • Exkluzivní menu pro členy Lime&Tonic.
  • Degustační menu o devíti chodech připravené exkluzivně pro členy Lime&Tonic. Interaktivní zážitek ze stolování v japonském stylu Yakiniku.
  • Šéfkuchař naučí hosty připravit každý z pokrmů, nebo pro ně jídlo připraví přímo u stolu.
  • Všechny pokrmy v Yaku se podávají podle originálního způsobu z Osaky.
  • Můžete si vychutnat i široký výběr prvotřídního japonského alkoholu, koktejlů, whisky a mezinárodních vín.
  • Platí každý den. Rezervujte ONLINE nejméně 24 hodin předem.

PRO NEJMÉNĚ 2 osoby
CENA ZA 2 OSOBY
MAX NA AKCI 20 osoby
PLATNOST ZÁŽITKU 3 měsíců
 
Yaku Japonské BBQ
Petrské náměstí 1664/5
110 00 Praha 1
Get Directions
 Detaily 
GPS: 50.0911, 14.4322  |  Get Directions

VÍCE O TÉTO NABÍDCE

Pro milovníky masa neexistuje nic lepšího než japonské barbecue. Grilování čerstvých kousků masa připravených přímo před vámi, se nedá s ničím jiným srovnat: jen vy sami se můžete rozhodnout, jak přesně chcete mít každý kousek propečený a postupně ochutnávat maso, které se bude rozpouštět na jazyku. Nově otevřená restaurace Yaku přinesla do Prahy autentický způsob přípravy japonského barbecue. A nyní připravili degustační menu o devíti chodech, aby našim členům představili nejlepší výběr zdejších specialit.

Začnete lehkým zeleninovým chodem Wakame Sarada — japonským salátem podávaným s dresinkem. Následuje ostré domácí Kimchi, fermentované asijské zelí, které je základním pokrmem kuchyní Dálného východu. Pak už se přesunete k hlavní části večeře, kdy před vás šéfkuchař vyloží lákavé kousky masa. Každý plátek masa v Yaku je připraven podle originálních tradičních receptů. Při přípravě kuchař minimálně zasahuje, aby vynikla především šťavnatá chuť masa. Gyu Tan je na tenounké plátky nakrájený hovězí jazyk podávaný pouze s cibulí. Tare Karubi je mramorované hovězí s jemnou barbecue omáčkou.

Následující chod, Jou But a Bara, je vynikající vepřový bok okořeněný pouze solí a pepřem, aby vynikla fantastická chuť jemného lahodného masa. Ribu Al je australský Black Angus ribeye steak. Dále vás čeká vynikající najemno nakrájený losos. Momo Niku je kuřecí stehýnko grilované s kouskem másla, které mu dodá křupavou a zároveň krémovou strukturu. Na závěr vás čeká Ujikintoki, domácí zmrzlina ze zeleného čaje matcha, která se podává s trochou sladkých červených fazolí. Jde o autentickou a nečekanou sladkou tečku za celým jídlem.

Jakmile před vás šéfkuchař předloží každý z vyjmenovaných chodů, je jen na vás, jak budete chtít každý kousek připravit, a také jak rychle. Jídlo si můžete vychutnávat, jak dlouho chcete. A pokud vás některý z chodů obzvláště zaujme — což se dá předpokládat — neváhejte a objednejte si přídavek! Výběr japonských specialit je jen na vás.

Večeře v restauraci Yaku je nezapomenutelným zážitkem. Elegantní minimalisticky zařízený interiér, přátelský personál, který se v nabízených pokrmech opravdu vyzná, a samozřejmě vynikající speciality připravené autentickým způsobem, to vše představuje dohromady absolutně jedinečné jídlo. Takže prožijte žhavý večer v jediné autentické japonské barbecue restauraci v Praze.

Více info

Každou koupí podporujeme...

Nadace Partnerství
Nadace Partnerství Každý nákup pomůže podpořit výsadbu stromů. Pomozte nám zlepšovat životní prostředí!

CO MOŽNÁ NEVÍTE

Japonské barbecue Nejchutnější způsob grilování

Japonské barbecue, známé i pod názvem Yakiniku, je zkrátka nejdelikátnějším způsobem grilování masa. A pokud hledáte japonské barbecue v Praze, vaše volba by měla padnout na restauraci Yaku. Obsluhující personál má dobré zkušenosti s tímto kulinárním způsobem přípravy a podávání jídla, který se v Asii praktikuje nejméně od 19. století. Pokud jste tento způsob večeře dosud nikdy nezkusili, v téhle restauraci, kde u každého stolku stojí gril s dřevěným uhlím, se budete přesto ihned cítit jako doma.

V typické yakiniku restauraci, jako je Yaku, si hosté objednají různé druhy syrového masa, mořské plody a zeleninu, které šéfkuchař přinese k jejich stolu. Hosté si pak můžou vybrané jídlo sami postupně dle své chuti připravit na grilu. Každý kousek masa tak bude připraven přesně tak, jak ho chtějí mít. Jde rozhodně o skvělý způsob, jak si vychutnat úžasné kousky masa a další ingredience.

Grily s kvalitním odvětráváním, které se objevily až v osmdesátých letech, zajistily, že od té doby jsou prostory japonských barbecue restaurací naprosto bez kouře, i když hosté grilují přímo u stolu. V restauraci Yaku mají k dispozici dokonce odvětrávané uzamykatelné skříňky, kam si můžete uložit kabáty a tašky. Takže vyrazte a vyzkoušejte fantastický a autentický styl přípravy jídla, který k nám dorazil přímo z Asie.


Hodnocení členů

Všechna hodnocení jsou zaslána členy Lime&Tonic, kteří zážitek osobně vyzkoušeli.